2011/02/02

W Egipcie przewrót...


Ale co to tam!
Zazwyczaj kupuję Angorę, jak zapewne wiecie to przedruki z prasy dostępnej na rynku.Najlepsze artykuły zebrane w jednym miejscu, no i najlepsza lektura w miejscu odosobnienia przymusowego. Bo my tam mamy gazetnik, co skutkuje tym, że w sytuacjach awaryjnych biedak czekający, może sobie trochę poooczekać :)
Angora cyklicznie drukuje fragmenty książek, takie powieści w odcinkach. Aktualnie jest to "Historia kołem się toczy" Anselmy Głowacz. Jest to opowieść Austriaczki, która pokochała i wyszła za mąż za Polaka i w imię tej miłości zamieszkała w naszym komunistycznym kraju. Powiem Wam, że każdy odcinek czytam z niezwykłą przyjemnością, w zasadzie złapałam się na tym, że od tego zaczynam. To taki mój ulubiony blog na papierze. I już wiem, że kolejną drobną przyjemnością jaką sobie sprawię, będzie wycieczka do księgarni i zakup tej książki.
A wieczorem sprawię sobie kolejną przyjemność i obejrzę "Kwiat pustyni", książka moim zdaniem zasłużyła na miano bestsellera, choć bardziej logicznym byłoby nazwanie jej bestczytadłem :), mam nadzieję, że film mnie nie rozczaruje.
Źródło obrazka

12 komentarzy:

 1. Witaj, polecam Ci jeszcze Forum, też przedruki z prasy zagranicznej. Współczuję tej Austriaczce, ja się tu urodziłam a do dziś zastanawiam się, dlaczego tu jeszcze tkwię???
  Milego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie też bym przeczytała, może jakimś cudem znajdę ją w księgarni, te ksiażki, które przywiozłam se sobą już "pochłonęłam ":).

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem książka była jednak nieco lepsza, jeśli chodzi o "Kwiat Pustyni", ale zależy co kto woli - czy oglądać wizję reżysera, czy tworzyć sobie swoją własną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gazetnik w miejscu odosobnienia, dobry pomysl:) U nas sprawe rozwiazuja dwie lazienki, chociaz kiedys przyszedl Potomek i mnie wypadlo stac w kolejce:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Także czytam Angorę (zarówno przedruki, jak i artykuły autorskie). A powieść, o której napisałaś, warta polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. :) a nie znam książki a Angorę i owszem jak jestem u rodziców, chociaż mnie wszelkie czasopisma internet zastąpił. Do ręki to tylko Twórczość, Literatura na Świecie i kilka mniejszych ale literackich. A z miłości to bym i na Ukrainie zamieszkała...

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać wszędzie gazetniki są w miejscach odosobnienia.
  PeeS. I jak film? Wart obejrzeć?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nivejko wprawdzie cały początek książki pojawia się w połowie jako retrospekcja i wątek miłości Waris zminimalizowano na maksa, ale kurcze no warto...
  Margo mnie fragmenty zachęciły :)
  Ela czytałaś?
  Stardust dobrze, ze łazienka osobno :), bo byłoby jeszcze gorzej!
  Ewelina spodziewałam się, ze wersja kinowa będzie uboższa od książki.
  Beata masz to samo co Anabell?
  Kasia Pod źródłem obrazka masz link do księgarni.
  Anabell oni tam na zachodzie mieli nudno, a Ty siadaj do wspomnień :)

  OdpowiedzUsuń
 9. właśnie dzisiaj miałam kupić Angorę i zapomnialam;p jutro muszę koniecznie;)

  OdpowiedzUsuń
 10. witaj!\to zapewne dobry pomysł, ja również pragnę zamieścić w Angorze swoją książkę, która przechodzi aktualnie proces wydawniczy i wkrótce będzie dostępna. To wszystko wynika z mojego pragnienia ujrzenia jeszcze jednego uśmiechu na zatroskanych ustach człowieka, którego życie okaleczyło cierpieniem. Kiedy zaabsorbowany codziennym życiem człowiek, zderza się z życiową traumą, jego całe dotychczasowe życie pryska niczym mydlana bańka. Lawina zmian w jednej nanosekundzie zostawia po sobie zgliszcza człowieka, który zupełnie nieprzygotowany na pasmo traumatycznych wydarzeń, przygnieciony głazem cierpienia, tkwi pod nim nawet wiele lat.
  Strasznie ubolewam, że wciąż jest tak wielu ludzi, którzy w obliczu osobistego nieszczęścia, nie potrafią wyrwać się z jego macek. Zdaję sobie sprawę, że życie pisze wciąż nowe scenariusze ludzkich dramatów, a ich „odtwórcy”, którzy podobnie jak niegdyś ja, na skutek tragedii, jaka ich w życiu dotknęła, tracą nadzieję. Nie wiedzą jak wybrnąć, gdzie znaleźć odpowiedź, jak wytłumaczyć, jak zmienić bieg wydarzeń i na przekór losowi czuć dawną radość.
  To niebywałe, ile musiało się wydarzyć, abym mogła zrozumieć i poznać tą tajemnicę. Wielu mędrców jest na tej Ziemi, którzy żyją według tej zasady ciesząc się każdą okolicznością i każdym wydarzeniem w ich życiu, bez względu na przypisywane tymże sytuacjom miano cierpienia czy szczęścia.
  NIesamowity sptot zdarzeń spowodował, że zapragnęłam podzielić się tym odkryciem ze światem i tak powstała książka. Za jej pomocą pragnę przekazywać ludziom dobrą nowinę. Pomimo, iż nadal borykam się z niepełnosprawnością córki, moje życie nabrało zupełnie nowych barw. Nauczyłam się czerpać radość i świadomie kierować swoim losem.

  Karty tej książki odkrywają potęgę ludzkich myśli i osobistej mocy, którą każdy z nas dysponuje.
  Doświadczenia, które niesie życie, są bodźcem do tego, by wziąć los w swoje ręce i zacząć świadomie panować nad swoim życiem. Historia, która się wydarzyła, to życiowa zwrotnica, niosąca naukę, jak przestać być istotą biernie poddającą się losowi. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje, będą inspiracją dla ludzi chorych i cierpiących, do świadomej zmiany w myśleniu i postrzeganiu siebie z innej, lepszej perspektywy. Głęboko wierzę, że można być szczęśliwą osobą, pomimo piętna choroby, czy dźwiganego bagażu traumatycznych wydarzeń. Moje życie jest pełniejsze niż dotychczas i z roli ofiary, stałam się kreatorem własnego szczęścia. Człowiek jest przyczyną, skutkiem i celem wszystkiego, co spotyka go w życiu. Jeśli zacznie świadomie myśleć i działać, przejmie kontrolę nad własnym życiem, które otworzy przed każdym nieznane dotąd możliwości.
  Informację co do książki będę zamieszczać na blogu www.cudownedzieci.blogspot.com oraz na stronce mojej córci www.kochammarysie.pl
  pozdrawiam wszystkich miłośników książek:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzymam kciuki! Marysię ucałuj w sam czubek pięknego noska i rehabilituj,to działa. Ściskam Was dziewczyny i twoich chłopaków też!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails